• 10lu Lüx Gul Demeti 25 cm Pembe-Krem
  • 10lu Lüx Gul Demeti 25 cm Pembe-Krem

10lu Lüx Gul Demeti 25 cm Pembe-Krem

% 11 indirim
45,01TL
39,90TL

* Önemli Not
Çiçeklerimizin bütün hepsinin ayrıntılı ölçüleri açıklama kısmında yazmaktadır. Buna dikkat ederseniz çiçeklerin umduğunuzdan büyük yada küçük gelme ihtimali söz konusu olmaz.


  • Stokta varÜrünü satın aldığınız taktirde aynı gün kargoda!

  • Aynı Gün Kargo

    %100 Müşteri Memnuniyeti

    Özel Koli

Etiketler: toptan yapay cicek

 

10lu Lüx Gül Demeti Gövdesinde Kullanılmış Metalin Silisyum İçeriği ve Katkısı;

 

Silisyum oksijenin uzaklaştırılması için kullanılan bir element olup, 10lu Lüx Gül Demeti gövde yapısından metalin yapısal olarak içeriğinde bulunmaktadır. Bu oran eser miktarda olup sadece elastik yapıya katkıda bulunması amacıyladır. Çelik akışkanlığı, çeliğin çekme işlemlerine karşı dayanıklılığı ve esnek bir yapı kazandırılması amacıyla silisyum demir çelik sanayisinde sıkça kullanılan bir elementtir. Ancak çekme mukavemeti yüksek metaller yapay çiçeklerin dal yapılarında fazla istenmez. Çünkü uygun inceliğe tel çekme yöntemiyle getirilecek olan metal çubukların çekmeye karşı dayanımlarının yüksek olması silisyumda içeren metal yapının işlem sonrası bir lastik gibi eski formuna geri dönmesine sebep olacaktır.

 

Yapay Çiçek Deposu özel işlemlerle silisyumun elastikiyet özelliğini koruduğu ancak çekme dayanımını azaltan yöntemleri teknolojik olarak uygulayan yapay çiçek endüstrisiyle entegre çalışır. Yay üretmek amacıyla silisyumlu alaşımlar sıkça kullanılıyor olup, ince tel üretiminde özel işlemlerden geçirilmeksizin kullanılması tercih edilmez. Çünkü çekme işlemi esnasında anlık metal sertleşmeleri malzemenin kopmasına sebep olmaktadır.

 

Fosfor Esnek ve Yumuşak Metal Alaşımlarında Neden tercih edilmez ve Gül Demeti Gövde Yapısının İçeriğinde Bulunur mu?
 

Uzama işlemi ve eğme-bükme gerektiren hiçbir uygulamada metal alaşımının içerisinde fosfor bulunması tercih edilmez. Çünkü kırılganlık fosfor içerikli her metalde hat safhadadır. Talaşla şekillendirme yapılan ağır sanayide kullanılan fosfor bileşenleri yapay çiçek üretimi için uygun değildir. Yapay Çiçek Deposu 10lu Lüx Gül Demeti temininde kırılganlığı artırıcı fosfor bileşenleri içermeyen ürünleri tercih eder. 

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.