Naturel Kuru Başak Demeti

% 34 indirim
15,00TL
9,90TL

* Önemli Not
Çiçeklerimizin bütün hepsinin ayrıntılı ölçüleri açıklama kısmında yazmaktadır. Buna dikkat ederseniz çiçeklerin umduğunuzdan büyük yada küçük gelme ihtimali söz konusu olmaz.


  • Stokta varÜrünü satın aldığınız taktirde aynı gün kargoda!

  • Aynı Gün Kargo

    %100 Müşteri Memnuniyeti

    Özel Koli

Naturel Kuru Başak Demeti Fiyatları;

     Siparişlerinizaynı gün içinde kargoya verilir. Naturel kuru başak demeti stoklarımızdabulunmaktadır. 

Kuruçiçek, kuru başak, toptan kuru çiçek, kuru çiçek toptancıları, renkli kurubaşak, doğal kuru çiçek, kuru başak demeti 

Naturel Kuru Başak Demeti Özellikleri; 

  • Naturel kuru başak demetinde ortalama 45-55  adet kuru başak vardır.
  • Naturel kuru başak demeti uzunluğu: 55-60 cm
  • Bir adet kuru başağın kafa uzunluğu: 5-8 cm 


Naturel Kuru Başak Demeti

Başak demetleri gelin çiçeği rolüyle bekar kızların yakalama savaşı verdiği bir aksesuvar. Bunun da ötesinde düğün fotoğraflarının, gelinliğin tamamlayıcı bir unsuru olarak bir zorunluluk haline gelmiştir. Bu nedenle özenle hazırladığımız natürel kuru başak demeti hem gelinin rahatı için ergonomik hem de göz alıcı.

Başak demeti küçük olmasına rağmen büyük anlamlar taşır. Düğünler kültürlerden de direkt etkilenen merasimler olarak dikkati çekmektedir. Kimine göre batıl olan bir şey başka bir yörede kutsal olabiliyor. Ya da komik görülebiliyor. Örneğin kimi yerlerde bereket için geline kelle, paça çorbası içirilirken başka bir yöremizde bu çorbaların geline içirilmesi batıldır. Gelecek bebeğin sümüklü olacağına inanılır çünkü. İngiltere’de kara kedi görmek şans olarak görülürken bizde kötü şans anlamına gelir.

Dünya demişken İsveç ve Danimarka’da gelinlik içine saklanan “sarımsak, Frenk soğanı, biberiye” gibi güçlü kokan bitkilerden keseler dikilerek kötü ruhların kovulduğuna inanılırmış.

Şanslıyız, bizde böyle bir adet yok. Bundan daha iyi olarak başak demeti, damat yaka çiçeği, çelenkler, düğün salonu buketleri gibi gelin çiçekleri gibi hassasiyet gerektiren konularımız var. Tıpkı düğün öncesi hazırlıkların tümü gibi. O kadar hazırlığın boşa gitmemesi ve beklenen etkiyi vermesi gerek. Gelin şemsiyesi, gelin hamamı gibi yenilikleri takip etmek de zor. Siz iyisi mi bu konuda deneyimli olan firmamıza güvenin.

Bolluk-bereket simgesi ürünümüz natürel kuru başak demeti tamamen doğal yollarla kurutulmuştur. Uzun süre elde tutulduğu düşünüldüğünde gelinin elinde acı hissetmesi doğal görülse de bu ürünümüzde ergonomik tasarımı sayesinde hem göze hitap edildi hem de gelinin rahatı da düşünüldü. Artık fotoğraflarda gelinlerimiz daha şık görünecek. Hoş bir hatıra olarak yıllara meydan okuyacak.

 


Kuru çiçekler el boyaması olduğu için bir miktar ton farklılığı olabiliyor.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.