Kuru Başak Demeti Deniz Mavisi

% 34 indirim
15,00TL
9,90TL

* Önemli Not
Çiçeklerimizin bütün hepsinin ayrıntılı ölçüleri açıklama kısmında yazmaktadır. Buna dikkat ederseniz çiçeklerin umduğunuzdan büyük yada küçük gelme ihtimali söz konusu olmaz.


  • Stokta varÜrünü satın aldığınız taktirde aynı gün kargoda!

  • Aynı Gün Kargo

    %100 Müşteri Memnuniyeti

    Özel Koli

Etiketler: mavi kuru cicek basak

Kuru Başak Demeti Mavi Fiyatları;

     Siparişleriniz aynı gün içinde kargoya verilir. Kuru başak demeti mavi stoklarımızda bulunmaktadır. 

Kuru çiçek, kuru başak, toptan kuru çiçek, kuru çiçek toptancıları, renkli kuru başak, doğal kuru çiçek, kuru başak demeti 

Kuru Başak Demeti Mavi Özellikleri; 

  • Kuru başak demetinde ortalama 45-55  adet kuru başak vardır.
  • Kuru başak demeti uzunluğu: 55-60 cm
  • Bir adet kuru başağın kafa uzunluğu: 5-8 cm 


Kuru Başak Demeti Mavi

Başak, astrolojik açıdan bir burca adını veren simge olduğu gibi kültür dünyamızdaki yeri ve önemi ile de dikkat çekmektedir. Başak demetleri rüyaya girdiğinde ise bolluk ve rahatlık diye, kahve falında görüldüğünde müjdeli haber olarak tabir edilir. 

Aynı zamanda hasadın sembolü olan başak Yakın doğu, Grek, Roma, Hitit ve Maya geleneğinde, Tevrat ve İncil’de yer alır. En çok buğday, tarla, bahçe, üzüm bağları ile ilişkilendirilir. Sümerler’de kraliyet sembolü olarak tezahür eder. Başak demeti ürünümüz olan Kuru başak demeti mavi rengi ile göze çarpıyor. Evlere bolluk, bereket ve refah getirmesi temennisi ile birlikte huzurunuza geliyor.

“Olgun başakların boynu eğik olur” diye bilinen özlü söz de bu simgenin özünü anlatıyor. Alçak gönüllülük ifadesidir aynı zamanda. Ayrıca fırtınalara karşı dayanıklı ve esnekliği de simgeler. Kırılmadan hep dimdik ayakta kalır. Sabrın da simgesidir. Tohumların başaklara dönüşmesi de bir ümidin habercisidir. 

Sinema ve dizi sektöründe de çokça karşılaşılan buğday tarlaları, başaklar ve onları sıvazlayarak yürüyen film kahramanını hatırlatır. Yalınlığı, asaleti, bazen yalnızlığı anlatır.

Başak demetleri gelin çiçeği olarak değerlendirilebileceği gibi peyzaj mimarisi açısından da vazgeçilmez bir öğe durumundadır. Ürünümüz Kuru başak demeti mavi opsiyonuyla renk ve estetik bakımdan göze hitap ediyor. Son dönemlerin modası olarak butik çiçekçilerin hazırladığı teraryum (terrarium) tasarımları için de iyi bir seçenektir. Kendi teraryumunu kendin yap diyenlere de önerilir. Cam armutlar, cam elmalar, cam akvaryumlar, açık cam fanuslar içerisinde rengi ve doğallıyla ahenk katar. Bakımını yapmayı da unutmayın.

Bir demette 40-50 adet çıkar. Sapı uzunsa uygun bir biçimde kesebilirsiniz. Uzun ömürlüdür ve tamamen doğal yollarla kurutulmuştur.

Kuru çiçekler el boyaması olduğu için bir miktar ton farklılığı olabiliyor.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.