Doğal Kuru Başak Demeti Fıstık Yeşili

% 51 indirim
20,00TL
9,90TL

* Önemli Not
Çiçeklerimizin bütün hepsinin ayrıntılı ölçüleri açıklama kısmında yazmaktadır. Buna dikkat ederseniz çiçeklerin umduğunuzdan büyük yada küçük gelme ihtimali söz konusu olmaz.


  • Stokta varÜrünü satın aldığınız taktirde aynı gün kargoda!

  • Aynı Gün Kargo

    %100 Müşteri Memnuniyeti

    Özel Koli

Etiketler: dogal kuru basak demeti

Doğal Kuru Başak Demeti Fiyatları;

     Siparişleriniz aynı gün içinde kargoya verilir. Doğal kuru başak demeti stoklarımızda bulunmaktadır. 

Kuru çiçek, kuru başak, toptan kuru çiçek, kuru çiçek toptancıları, renkli kuru başak, doğal kuru çiçek, kuru başak demeti 

Doğal Kuru Başak Demeti Özellikleri; 

  • Doğal kuru başak demetinde ortalama 45-55  adet kuru başak vardır.
  • Doğal kuru başak demeti uzunluğu: 55-60 cm
  • Bir adet kuru başağın kafa uzunluğu: 5-8 cm 

Doğal Kuru Başak Demeti

Mutlu günlerin vazgeçilmezi fotoğraflardır. Yıllara meydan okuyan fotoğraflarda kullanılan aksesuvarlardan kaynaklanabilecek memnuniyetsizlikler bazen düşmanlığa, bazen pişmanlığa bazen de kat kat mutluluğa yol açar. Bu tür aksesuvarların trendi her dönem değişir. Ancak Doğal kuru başak demeti özellikle düğün merasimlerinin vazgeçilmezidir. Her dönemin modasıdır. Göz zevkine hitap eder. Kimileri buna “gelin çiçeği” de der. Yabancı kültürün bir etkisi olarak düğünlerde geri atıldığında tutan kişinin en yakın zamanda evleneceğine inanılır. İnanın veya inanmayın ama demet yaptırmak artık zorunluluk haline gelmiştir.

Çiçek konulu gelenekler eski Roma, eski Yunan, Ortadoğu derken dünyanın her yerinde mevcuttur. Eski Roma’da gelinler doğurganlık ve sadakat timsali olarak bitki demetleri taşırlarmış. Demetlerin kötü ruhları da korkutup kaçırdığına inanılırmış. Anadolu’da ise buğday başağı asılan evde yangın çıkmayacağına inanılır. Bu nedenlerde balkonlarda, evlerde asılı olarak rastlanır.

Bazılarına göre bu batıl bir itikattır. Bilimsel veya mantıksal bir tarafı yoktur. Tıpkı 13 rakamı gibi. Öyle ki yurt dışında otellerde asansörlerde 13. Kat düğmesi bulunmaz. 13 nolu uçak koltuğu yoktur. Ancak çiçekler konusunda bir gerçek var ki düğün merasimlerine ayrı bir göz estetiği kattığı...

Başak demetlerinin düğünlerde o evliliğe bereket getirdiğine inanılır. Bundan yola çıkarak hazırladığımız demetler konusunda önemli olan burada gelinin elini yormayacak şekilde dizayn edilmiş olmasıdır. Bu şekilde hem göz alıcılık hedefinden kaçmadan, gelinin rahatı da düşünülmüştür.

Kurutulmuş şekilde sunulan ürün yıllar geçmesine rağmen canlılığından bir şey yitirmez. Balkon veya bahçede kullanılabilmektedir. Ayrıca “Teraryum” tasarımı için de kullanılabilir. Bir demetin içerisinde yaklaşık 40-50 dal bulunmaktadır. Doğal bir görünüme sahip Doğal kuru başak demeti uzun ömürlü olup yıllara meydan okur.

 

Kuru çiçekler el boyaması olduğu için bir miktar ton farklılığı olabiliyor.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.